Jaký zvolit rozbor?

Nabízíme dva základní rozsahy pro rozbor vody: první rozbor (kolaudační) a kontrolní rozbor.

  • V případě, že je rozbor zadáván poprvé je vždy vhodné volit První rozbor, aby informace o kvalitě vody byly co nejúplnější. Stejně tak je třeba První rozbor provádět v případě, že uvažujete o pořízení jakéhokoli zařízení na úpravu vody.
  • Informativní rozbor je určen pro pravidelné každoroční sledování vod na chatách a chalupách, měl by mu předcházet První rozbor.

První rozbor pitné vody (ke kolaudaci) – 1499,- Kč

První(kolaudační) rozbor je určený pro účely kolaudace rodinných domů a chalup, nebo pro zdroje vody, u kterých nebyl rozbor dosud proveden. Rozbor zahrnuje veškeré podstatné kationty i anionty běžně se ve vodě vyskytující a další ukazatele důležité pro ověření kvality vody. Zahrnuje i ukazatele jako je tvrdost vody, obsah železa a manganu, které jsou podstatné pro využívání vody k jiným účelům než jako vody pitné (praní, mytí nádobí, hygiena).

Stanovované ukazatele:
pH, barva, zákal, pach, rozpuštěné látky, vodivost, KNK, CO2 volný, vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, amonné ionty, sírany, hydrogenuhličitany, chloridy, dusičnany, dusitany, fluoridy, CHSKMn, Escherichia coli, enterokoky, koliformní bakterie, počty kolonií při 22° a 36°C

Tučně vyznačené analyty jsou navíc proti kontrolnímu rozboru.


Kontrolní rozbor pitné vody – 899,- Kč

Kontrolní rozbor je určený pro informativní účely chatařům a chalupářům. Tento zkrácený rozsah zahrnuje vybrané ukazatele, které slouží k posouzení možného fekálního nebo biologického znečištění vody, např. po zimním období, velkých deštích, záplavách apod. Je určen pro pravidelné každoroční sledování vod na chatách a chalupách, měl by mu předcházet První rozbor.

Stanovované ukazatele:
pH, barva, zákal, chloridy, dusičnany, dusitany, amonné ionty, CHSKMn, koliformní bakterie, počty kolonií při 22°C, Escherichia coli, enterokoky.


Kombinovaný balíček s pesticidy – 2399,- Kč

Novinka – stanovujeme pesticidy z ošetření zemědělských produktů (řepka apod.) v podzemní vodě. Více informací o pesticidech naleznete v samostatné sekci. Pokud si objednáte základní balíček pesticidů (ZBP) spolu s Prvním rozborem pitné vody, máte 99 Kč slevu (více info o balíčku zde)

Běžná cena by byla 1499 Kč za První rozbor + 999 Kč za základní balíček pesticidů = 2498 Kč. Zvýhodněná cena je 2399 Kč, ušetříte tedy 99 Kč.

Získáte tak širší informaci o vaší vodě!


Co znamenají jednotlivé parametry rozboru?

Podrobnější informace o jednotlivých analytech.


Zvládnu odběr vlastními silami?

Určitě ano, je to snadné! Více informací naleznete v sekci Jak odebrat vzorek.

Potřebujete poradit?

Zavolejte na telefon 266 316 272 nebo vyplňte tento formulář.